w projektowaniu doświadczeń użytkownika, prowadzeniu badań oraz facylitacji warsztatów
FACYLITACJA WARSZTATÓW PROJEKTOWYCH
W siedzibie Raiffeisen Bank International spotkali się projektanci UX oraz analitycy biznesowi, aby poćwiczyć planowanie i facylitację warsztatów produktowych. Wspólnie ćwiczyliśmy dobieranie technik do celów warsztatów, budowanie dobrej relacji z uczestnikami i radzenie sobie z trudnymi sytuacjami oraz oporem na sali. To była również świetna okazja na integrację zespołu, który na co dzień pracuje zdalnie i rzadko spotyka się w biurze.
PROCES PROJEKTOWY ZORIENTOWANY NA POTRZEBY UŻYTKOWNIKÓW
BSH to wiodący producent sprzętu gospodarstwa domowego w Europie, znany z takich marek jak Bosch czy Siemens. Posiada 41 zakładów produkcyjnych i zatrudnia 62 000 pracowników. W szkoleniu z procesu projektowania UX wziął udział interdyscyplinarny zespół tworzący rozwiązania cyfrowe: product ownerzy, product designerzy, programiści i menadżerowie. Wspólnie zrealizowali projekt przechodząc przez wszystkie etapy procesu projektowego, ucząc się współpracy, empatii i poznając fundamentalne techniki projektowe.
FACYLITACJA WARSZTATÓW PRODUKTOWYCH
Silky Coders to firma technologiczna należąca do grupy kapitałowej LPP, realizująca produkty dla takich marek jak Reserved, Cropp, House czy Sinsay. Projektanci i badacze z działu UX zjechali się z kilku miast Polski, aby wspólnie poćwiczyć planowanie i facylitację warsztatów produktowych pod okiem doświadczonego trenera. W trakcie szkolenia planowali warsztaty dla różnych marek LPP, a na sesji treningowej ćwiczyli radzenie sobie z trudnymi sytuacjami.
Efektywne badania UX w organizacji
Specjaliści działów UX i CX spotkali się razem, aby rozwinąć swoje kompetencje badawcze i bardziej efektywnie korzystać z metod badawczych do świadomego projektowania produktów x-kom.
FACYLITACJA WARSZTATÓW DLA PROJEKTANTÓW
W środku pandemii spotkaliśmy się z projektantami UX i UI różnych produktów Orange Polska, aby poćwiczyć kompetencje planowania i facylitacji warsztatów projektowych. Liczne dyskusje i ćwiczenia doprowadziły do refleksji nie tylko odnośnie efektywności warsztatów, ale także facylitacji pracy grupowej w ramach projektów. Zwieńczeniem szkolenia było wręczenie KART WITFLOW z autorskim podpisem jednemu z uczestników, zwycięzcy konkursu zorganizowanego dla zespołu projektantów Orange.
FACYLITACJA WARSZTATÓW dla klientów software house
Projektanci z łódzkiego software house'u są częstymi uczestnikami szkoleń otwartych WITFLOW. Tym razem zaprosili mnie do siebie, abym pomogła im rozwinąć umiejętności planowania i facylitacji warsztatów produktowych, które prowadzą dla swoich klientów. Dla wielu uczestników to było pierwsze wspólne spotkanie zespołu od wielu miesięcy pracy zdalnej w trwającej pandemii, dlatego poza merytorycznym celem szkolenie pełniło też funkcję spotkania integracyjnego.
ANALITYKA DLA zespołów produktowych
Miquido to krakowski software house pracujący dla największych marek na świecie. Dla ich zespołu product designerów przygotowaliśmy praktyczne, dwudniowe szkolenie z analityki produktowej z dedykowanymi ćwiczeniami dopasowanymi do potrzeb zespołu. Uczestnicy pracowali na przykładach swoich realnych projektów, co pozwoliło gruntowanie przećwiczyć nowo nabywaną wiedzę.
Przygotowanie do badań jakościowych w USA
Głównym odbiorcą rozwiązania Booksy - polskiego unicorna wśród startupów - są amerykańscy fryzjerzy, barberzy i inni pracownicy branży beauty. Zespół projektantów i analityków biznesowych chcąc lepiej poznać ich potrzeby postanowił przeprowadzić serię badań jakościowych w terenie. W ramach przygotowywań odbyliśmy intensywny trening tworzenia narzędzi badawczych oraz moderacji wywiadów i testów użyteczności. Już tydzień po szkoleniu szef zespołu dostrzegł efekty w postaci większej świadomości i uważności projektantów na pytania sugerujące, a jedna z uczestniczek zdecydowała się wykorzystać wiedzę ze szkolenia w trakcie trzymiesięcznych badań w terenie.
Badania UX dla międzynarodowego startupu
Contractbook to duńsko-polski startup, pracujący nad usprawnieniem procesu podpisywania umów przez firmy, który właśnie pozyskał 9,4 miliona dolarów dofinansowania na rozwój swojego narzędzia. Celem naszych warsztatów było wyrównanie wiedzy w multidyscyplinarnym zespole oraz przygotowanie zespołu projektantów do prowadzenia badań w procesie rozwoju ich produktu. Dzięki szkoleniu uczestnicy odkryli, jak ważna jest współpraca całego zespołu przy badaniach. Całe szkolenie było prowadzone online, w języku angielskim.
szkolenie online dla działu marketingu
Dla grafików i działu marketingu znanej sieci sklepów Rossmann przygotowałam trzydniowe szkolenie pełne przykładów dobrze zaprojektowanych interfejsów. Omawialiśmy heurystyki użyteczności, rozmawialiśmy o zasadach projektowania formularzy i kierowaniu uwagą użytkowników. Praktyczne ćwiczenia zostały uzupełnione konsultacjami, na których wspólnie mogliśmy odnieść wiedzę ze szkoleń do interfejsów tworzonych przez zespół. Uczestnicy zakończyli szkolenie mocnym postanowieniem wdrażania dobrych praktyk do projektów, nad którymi pracują.
UX dla analityków biznesowych i biznesu
Interdyscyplinarny zespół przez dwa dni projektował aplikację rozwiązującą realny problem ludzi. Dzięki temu w praktyce poznali zarówno proces, jak i techniki wykorzystywane przez projektantów doświadczeń. Odkryli, jak ważna jest praca zespołowa i bezpośredni kontakt z użytkownikiem końcowym. Dzięki temu doświadczeniu wiedzą, w jaki sposób przyjąć perspektywę użytkownika i dlaczego jest to takie ważne w projektowaniu produktów cyfrowych.
Szkolenia dla projektantów
Comarch zwrócił się do mnie z potrzebą rozwoju kompetencji swojego zespołu projektantów UX i UI. Na warsztat wzięliśmy zarówno planowanie i prowadzenie badań, jak i warsztatów projektowych. Uczestnicy docenili przede wszystkim możliwość wypróbowania nowo nabytej wiedzy w praktyce i przećwiczenia umiejętności. Doświadczenie to przyda się projektantom nie tylko w czasie prowadzenia warsztatów, ale także w codziennej współpracy z zespołami projektowymi.
badania ux
W szkoleniu wzięli udział projektanci oraz badacze pracujący przy rozwoju serwisów internetowych i aplikacji mobilnych. Omawialiśmy wybrane metody badawcze, ćwiczyliśmy prowadzenie wywiadów pogłębionych, testów użyteczności oraz moderowanie warsztatów. Uczestnicy zastosowali nowe techniki do planowania realnych bankowych badań, z którymi w przyszłości zamierzają się zmierzyć.
usability i testy użyteczności dla testerów
W szkoleniu z tematyki użyteczności interfejsów wzięli udział testerzy z polskiego oddziału R&D Samsung. Po zapoznaniu się z podstawowymi terminami i zasadami związanymi z UX wzięli udział w praktycznym warsztacie, w którym nie tylko zaplanowali, ale także przeprowadzili badania z użytkownikami ich telewizorów pod czujnym okiem trenerki.
cykl szkoleń o user experience
Przez pół roku WITFLOW wspierało dział UX w rozwijaniu kompetencji i budowaniu świadomości projektowania zorientowanego na użytkownika w zespołach technicznych InsERT S.A. Przeprowadzenie serii szkoleń z dobrych praktyk i procesu projektowego pozwoliło uzyskać zrozumienie dla podejmowanych działań z obszaru UX i empatię względem potrzeb użytkowników. Dziś z sukcesem kilka zespołów korzysta w codziennej pracy z narzędzi i technik przećwiczonych na warsztatach.
badania ux
Warsztat został przygotowany dla doświadczonych projektantów i kierowników produktu jednej z największych grup medialnych w polskim internecie. Nacisk na praktykę, trening umiejętności i praca na projektach z własnej organizacji pozwoliły uczestnikom odnieść się do swoich doświadczeń. W efekcie powstała lista działań, mających na celu zwiększenie roli badań w organizacji.
badania ux
Największym wyzwaniem w szkoleniu dla Polska Press, poza odległością, był zróżnicowany poziom wiedzy i doświadczenia uczestników w obszarze badań UX. Udało się wypracować taki program, żeby osoby początkujące poczuły się pewniej w tym temacie, zaś osoby zaawansowane miały okazję potrenować swoje umiejętności oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania i wątpliwości.
mentoring dla badaczy
Celem warsztatu dedykowanego dla Grupy Pracuj było zainspirowanie zespołu badaczy, projektantów i product manager'ów do poszerzenia spektrum technik badawczych wykorzystywanych w projektowaniu UX, ze szczególnym naciskiem na etap Discovery. Dodatkowym wsparciem były poszkoleniowe mentoringi dla działu badawczego. Efektem szkolenia była lepsza współpraca całego zespołu i bardziej świadome planowanie badań w cyklu rozwoju produktów.
Zespół badawczy, zainspirowany i zmotywowany mentoringiem, zainicjował w firmie projekt Pracuj Surf - wakacyjne spotkania z użytkownikami. Przez kilka dni zespół produktowy przeprowadził nad polskim morzem 248 testów użyteczności z urlopowiczami. Wszystkie badania były planowane z użyciem autorskiej kanwy do planowania badań WITFLOW.
Usability - projektowanie użytecznych interfejsów
W związku z rozwojem nowych produktów B2B, zespół IT Urtica, największego dystrybutora leków w Polsce, spędził dwa dni na rozwijaniu kompetencji w obszarze projektowania użytecznych interfejsów.
budowanie kultury ux w organizacji
Program dwudniowego szkolenia z budowania kultury UX w organizacji został opracowany specjalnie na potrzeby COI. Szczególną uwagę poświęciliśmy planowaniu prac UX w agile'owym środowisku. W ramach warsztatów zespół COI wraz z trenerką zastanawiali się, jak szerzyć wiedzę o UX w firmie i jak zaangażować wszystkie działy w prace projektowe. Uczestnicy ćwiczyli swoje umiejętności w praktyce, projektując aplikację społeczno-administracyjną.
user-centered design
Potrzeba rozwijania nowego produktu zgodnie z metodyką projektowania zorientowanego na użytkowników była impulsem do poszerzania kompetencji zespołu firmy UNIT4 TETA w tym zakresie. Dwudniowe szkolenie pokazało uczestnikom, którymi byli w większości analitycy biznesowi, jak myśleć o potrzebach odbiorców i przekładać je na konkretne rozwiązania.
badania ux i psychologia w projektowaniu
W ciągu dwóch, intensywnych dni zespół projektantów Interii.pl doskonalił swoje umiejętności testowania użyteczności i projektowania angażujących interakcji. Pod okiem naszego trenera opracowali plany badawcze, stworzyli scenariusze badań i poćwiczyli umiejętności moderatorskie. Razem zastanowiliśmy się także nad możliwością wykorzystania nauk psychologii i technik grywalizacji w rozwijanym przez Interię projekcie.
strategia rozwoju przeglądarki
Firma Opera Software postawiła przed nami cel: pozyskanie inspiracji do rozwoju przeglądarki i lepsze poznanie grupy docelowej, by w pełni odpowiadały potrzebom użytkowników.
Zarekomendowaliśmy przeprowadzenie badań ilościowych, a następnie pogłębienie wniosków i obserwacji w badaniu jakościowym. Dane ilościowe stały się podstawą do stworzenia person i map empatii podczas warsztatu z klientem, a także scenariusza badań etnograficznych. Wywiady w domach respondentów pozwoliły na lepsze poznanie zwyczajów użytkowników i kontekstu użycia produktu.
Klient otrzymał praktyczne rekomendacje do rozwoju swojego produktu oraz szeroki obraz grupy docelowej. Stworzone persony stały się wytyczną dla dalszych prac rozwojowych, kolejnych projektów badawczych, a także komunikacji marketingowej.
Zakres prac
zaplanowanie badań i dobór metod badawczych
wywiady kontekstowe w domach użytkowników Opery
opracowanie kwestionariusza ankiety dla obecnych użytkowników Opery
ilościowa analiza ankiet
opracowanie profili użytkowników Opery
warsztat strategiczny z klientem, wspólne opracowanie person i map empatii
badania porównawcze
Dla eBay Classifieds przeprowadziliśmy rozbudowane, porównawcze testy użyteczności należącego do nich serwisu ogłoszeniowego Gumtree.pl.
Testy z użytkownikami zorganizowane zostały w dwóch miastach, a udział w nich wziął także zespół eBay, dzięki tłumaczeniu symultanicznemu z polskiego na angielski. Końcowym produktem tego wyzwania logistycznego był obszerny raport z ilustracjami i rekomendacjami projektowymi, napisany w języku angielskim, a także film wideo z najciekawszymi fragmentami testów.
Klient otrzymał praktyczne rekomendacje do rozwoju swojego produktu oraz szeroki obraz grupy docelowej. Stworzone persony stały się wytyczną dla dalszych prac rozwojowych, kolejnych projektów badawczych, a także komunikacji marketingowej.
Zakres prac
zaplanowanie badań i dobór metod badawczych
opracowanie scenariusza testu użyteczności
porównawcze testy z użytkownikami
zrozumienie grupy docelowej w poszukiwanie innowacji
Celem kolejnego projektu, jaki realizowaliśmy dla WSiP, było stworzenie innowacyjnej koncepcji nowej aplikacji do nauki. W tym celu przeprowadziliśmy badania oraz przyjrzeliśmy się dwóm perspektywom: nauczycieli i uczniów.
Badanie dzienniczkowe przeprowadzone z uczniami z różnych miejsc Polski ujawniło wzorce uczenia się. W trakcie fokusów we Wrocławiu i Toruniu, dzięki zastosowanym technikom projekcyjnym, uzyskaliśmy lepsze zrozumienie potrzeb, także tych nieuświadamianych. Ilościowa część badania, czyli ankieta, pozwoliła zweryfikować wnioski z poprzednich, jakościowych etapów. Dzięki triangulacji metod klient otrzymał pełny obraz potrzeb, a także oczekiwań dotyczących materiałów edukacyjnych.
Dzięki tak rozbudowanym badaniom mogliśmy nie tylko zarekomendować wartościową dla użytkowników zawartość platformy, ale też naświetlić szerszy kontekst projektu, który pomoże w działaniach marketingowych i strategii produktu. Wskazanie barier i potencjalnych zagrożeń pozwoliło klientowi wyeliminować przeszkody w jego dalszym rozwoju.
Zakres prac
dzienniczki - badanie wzorców nauki uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów
warsztaty kokreacji z nauczycielami i z uczniami
badanie ankietowe uczniów i nauczycieli
warsztaty strategiczne z interesariuszami
strategia UX rozwoju produktów e-learningowych
opracowanie wytycznych UX dla twórców na smart tv
Zastanawiając się nad przyszłością nowych mediów postanowiliśmy przyjrzeć się interfejsom Smart TV. Do udziału w badaniach zaprosiliśmy zarówno doświadczonych użytkowników jak i nowicjuszy. Przy użyciu trzech metod badawczych: testów z użytkownikami, badań dzienniczkowych i sondy kulturowej, staraliśmy się ustalić, czy Smart TV okazał się być "smart".
Raport opisujący proces badawczy i wyniki analizy danych uzupełniony został rekomendacjami projektowymi dla Smart TV i aplikacji na te platformy. Dziesiątki cytatów użytkowników i zdjęć obrazujących pierwsze kontakty jak i codzienne korzystanie to źródło wiedzy, inspiracji i porad nie tylko dla projektantów.
Zakres prac
wideo dzienniczki dla właścicieli Smart TV
design probe - kreatywne zadania projektowe dla właścicieli Smart TV
testy użyteczności z nowicjuszami w laboratorium
badania dla narodowego instytutu audiowizualnego
Dla Narodowego Instytutu Audiowizualnego przeprowadziliśmy badania clicktrackingowe i testy z nowymi użytkownikami NINATEKI - flagowego produktu NInA. Wsparliśmy także redakcję NINATEKI w opracowaniu formularza ankiety dla aktualnych użytkowników.
Celem badań była analiza nie tylko użyteczności serwisu, ale także poznanie grupy odbiorców oraz wizerunku serwisu. W tym celu wykorzystano takie narzędzia badawcze jak techniki projekcyjne czy analiza pola semantycznego. Wyczerpujący raport z badań zawierał szczegółowy opis problemów i konkretne rekomendacje rozwiązań, które pozwoliły zespołowi NInA na sprawne wdrożenie ulepszeń.
Zakres prac
badanie sondażowe wśród użytkowników strony NINATEKA
badanie clicktrackingowe
testy użyteczności z nauczycielami, uczniami i osobami interesującymi się kulturą
badania etnograficzne strony mobilnej
Jakimi metodami sprawdzić czy mobilna strona internetowa jest użyteczna? Jak dowiedzieć się, czego od strony internetowej oczekują klienci?
Z takimi pytaniami zgłosiła się do nas firma Vattenfall. Na jej zlecenie wykonaliśmy trzyetapową ewaluację witryny m.vattenfall.pl. Nasze prace objęły audyt ekspercki, badania użyteczności strony mobilnej, które miały sprawdzić, jak przebiega proces uczenia się oraz badania etnograficzne z klientami, którzy korzystali wcześniej ze strony mobilnej. To wszystko pozwoliło nam na ocenę ergonomii interfejsu, zarekomendowanie poprawek oraz opracowanie strategii rozwoju dla kanału mobilnego.
Zakres prac
audyt użyteczności strony wykonany na 6 urządzeniach, przez 2 ekspertów
testy z użytkownikami przy użyciu autorskiego sprzętu do nagrywania
wywiady kontekstowe w domach klientów Vattenfall
strategia dalszego rozwoju strony mobilnej Vattenfall
badania grywalności i użyteczności gry dla dzieci
Zadowolenie klienta z wyników naszych badań użyteczności przełożyło się na kolejny projekt badawczy dla wydawnictwa Egmont Polska.
W trosce o jakość nowego przedsięwzięcia poproszeni zostaliśmy o zweryfikowanie użyteczności i grywalności serwisu Pluszakowo.pl. W tym celu zastosowaliśmy niestandardową metodę badawczą – trzyetapowe testy z użytkownikami: rodzicami i ich dziećmi w wieku od 3 do 7lat. Badaliśmy zarówno gry, jak i interfejs panelu administracyjnego rodziców. Efektem badań był obszerny, polsko i anglojęzyczny raport z rekomendacjami zmian i poprawek.
Dodatkowo stworzyliśmy film promujący serwis Pluszakowo.pl, w którym wykorzystane zostały fragmenty testów użyteczności, wywiady z rodzicami i pedagogiem, reportaż z przedszkola, a także nagrania interakcji z interfejsem.
Zakres prac
planowanie badań i dobór metod badawczych
testy użyteczności z dziećmi i ich rodzicami
tygodniowe beta testy w domach dzieci
wywiady indywidualne z rodzicami
strategia dalszego rozwoju strony mobilnej Vattenfall
opracowanie filmu promocyjnego serwisu Pluszakowo.pl
narzędzie sprzedażowe roku 2016
Jak stworzyć narzędzie dla sprzedawców, które nie zginie w morzu konkurencji i dostarczy realnej wartości dla swoich użytkowników? Przed takim zadaniem postawił nas klient, znany w Dolinie Krzemowej inwestor, zapraszając nas do współtworzenia swojego nowego startupu.
Ten ambitny projekt wymagał od projektantów nie tylko poznania potrzeb amerykańskich sprzedawców. Musieli także poznać dobrze procesy sprzedażowe i podstawowe nąrzedzie pracy zespołów sprzedażowych - Salesforce. Udało się to dzięki solidnej analizie biznesowej, zdalnym warsztatom z klientem, wywiadom ze sprzedawcami i badaniom etnograficznym. Wszystkie wnioski udało się przekuć w kompleksową strategię produktową, która kładła nacisk na automatyzację przy jednoczesnej elastyczności pracy sprzedawcy.
Projekt był realizowany iteracyjnie, a kolejne etapy były weryfikowane badaniami z użytkownikami, w tym testami użyteczności prowadzonymi przez nas w Stanach Zjednoczonych.
FrontSpin jest doceniany nie tylko za czytelny i przyjazny interfejs, ale przede wszystkim za skuteczność działania. Użytkownicy chwalą efektywność Power Dialera i dostępność wszystkich informacji potrzebnych w procesie sprzedażowym. W 2016 roku Smart Selling Tools uhonorowało aplikację nagrodą w kategorii "Top Sales Tool".
Zakres prac
zebranie i analiza wymagań biznesowych
zdalne badania zwyczajów i potrzeb grupy docelowej
strategia produktu dla sprzedażowej aplikacji Saas
projekt funkcjonalny aplikacji
badania clicktrackingowe makiet
jakościowe testy użyteczności w USA
identyfikacja wizualna i projekt graficzny
wsparcie rozwoju produktu
portal dla nauczycieli i animatorów
Instytut Teatralny zwrócił się do nas z zadaniem stworzenia intuicyjnej platformy z bazą scenariuszy lekcyjnych wykorzystujących metody teatralne. Strona była kierowana do nauczycieli i animatorów i miała służyć jako źródło inspiracji.
Zależało nam na stworzeniu rozwiązania, które z jednej strony będzie elastyczne, a z drugiej nada scenariuszom klarowną i czytelną strukturę. Dzięki temu już na pierwszy rzut oka wiadomo, na czym polega dane ćwiczenie i jak się do niego przygotować. Udało nam się połączyć minimalistyczny charakter identyfikacji Instytutu Teatralnego z lekkim stylem kojarzącym się ze szkołą.
Zakres prac
architektura informacji
projekt funkcjonalny aplikacji
identyfikacja wizualna i projekt graficzny
testy użyteczności z grupą docelową
ponad 2,5 mln środków zebranych na projekty
Przez kilka miesięcy WitFlow było zaangażowane kulturalnie - pracowaliśmy nad projektem Wspieram Kulturę. Naszym zadaniem było stworzenie serwisu crowdfundingowego dedykowanego projektom kulturalnym.
Serwis www stworzony dla Fundacji EGER to miejsce, w którym możesz zgłosić swój projekt, zebrać na niego fundusze, pozyskać patrona lub wesprzeć interesującą działalność twórców. Najważniejsze było wyeksponowanie artystycznego charakteru projektów i promocja idei patronatu, a także maksymalne ułatwienie wszystkich kluczowych procesów.
Dziś wiemy, że sukces serwisu przerósł oczekiwania wszystkich jego współautorów. Zgromadził wokół siebie społeczność ponad 700 twórców i ponad 18000 wspierających. W sumie dzięki WspieramKulture.pl zebrano ponad 2.500.000 złotych i zrealizowano kilkaset kulturalnych projektów.
Zakres prac
architektura informacji
makiety funkcjonalne
projekt graficzny serwisu
konsultacje wdrożeniowe
pierwsze tak innowacyjne narzędzie do nauki w polsce
Celem projektu było stworzenie internetowego serwisu z kursami do samokształcenia (MOOC), które miały stanowić przedłużenie tradycyjnych repetytoriów. Podstawowym założeniem produktu było, aby to użytkownik samodzielnie decydował, w jaki sposób i w jakiej kolejności korzysta z materiałów kursu, zgodnie ze swoimi preferencjami. Przy tak dużej ilości materiału wymagało to opracowania czytelnej architektury informacji.
Nasi projektanci pracowali blisko z zespołem produktowym WSiP. Na zorganizowanych przez nas warsztatach kokreacji wspólnie opracowaliśmy strategię produktu. Platforma edukacyjna miała łączyć przejrzyste i intuicyjne rozwiązania z motywującą do nauki grywalizacją. Zaprojektowaliśmy moduły uczące, a także testy sprawdzające wiedzę uczniów. W sumie stworzyliśmy około 40 ekranów, które następnie przetestowaliśmy razem z uczniami.
Zakres prac
warsztaty z współprojektowania z interesariuszami
modelowanie interakcji
opracowanie architektury informacji
prototypowanie interaktywnego interfejsu
testy użyteczności prototypu
konsultacje wdrożeniowe
1 miejsce w AppStore
Yoke messenger to międzynarodowy komunikator na trzy platformy mobilne: iOS, Android i Blackberry. Ścisła i owocna współpraca z klientem z Jordanii pozwoliła po raz kolejny sprawdzić się w zdalnej pracy nad projektowaniem interakcji. Zespół WitFlow współtworzył strategię produktu i był odpowiedzialny za projekt user experience, a także wspierał działania marketingowe.
Podstawową przewagą konkurencyjną komunikatora był intuicyjny, ale i atrakcyjny interfejs oraz sympatyczny brand hero - żółty ludzik z innego świata.
Przez ponad dwa lata dbaliśmy o każdy aspekt doświadczeń użytkowników, kładąc szczególny nacisk na intuicyjność, efektywność i wzbudzanie pozytywnych emocji. Yoke cieszył się wielką popularnością w krajach Bliskiego Wschodu, gdzie zajmował pierwsze miejsce w rankingu popularności aplikacji w App Store. Był także finalistą konkursu The Mobile Show w kategorii najlepszej aplikacji na Androida. Aplikacja powstawała we współpracy z firmą programistyczną Nomtek.
Zakres prac
strategia user experience
projekt funkcjonalny interfejsu na 3 platformy mobilne
identyfikacja wizualna i projekt graficzny aplikacji
projekt brand hero, dedykowanych awatarów i emotikonek
ścisła współpraca z zespołem wdrożeniowym i bieżące konsultacje
wsparcie działań sprzedażowych i promocyjnych
3 lata współpracy, kilkanaście projektów
Przez blisko 3 lata, w ramach ścisłej współpracy z wrocławską firmą Nomtek, zaprojektowaliśmy kilkanaście aplikacji mobilnych na: iPhone, iPad, Android, Blackberry i Windows Phone. Wśród projektowanych przez nas aplikacji znalazły się między innymi Markt.de (najpopularniejszy serwis ogłoszeniowy w Niemczech), aplikacje Pons do nauki języka, amerykański e-commerce dla kobiet JustFab czy aplikacja do ćwiczeń Thriathlon app. Opracowaliśmy także całą identyfikację firmy Nomtek.
Dzięki naszemu dużemu zaangażowaniu już na wczesnych etapach projektu, mieliśmy realny wpływ nie tylko na wygląd interfejsu, ale także na strategię produktowej wielu z nich. Bliska współpraca z deweloperami na wszystkich etapach pozwalała na stałe konsultacje w trakcie wdrożenia i bieżące rozwiązywanie nowych problemów projektowych.
Zakres prac
zbieranie potrzeb od klientów
opracowywanie strategii user experience produktów
architektura informacji i projektowanie interakcji
prototypowanie aplikacji mobilnych
bieżące konsultacje z zakresu użyteczności interfejsów mobilnych
ścisła współpraca z deweloperami nad wdrożeniami projektów
Zapisz się do powiadomień, a informacje o nowych szkoleniach i materiały edukacyjne dostaniesz prosto na maila. Zero spamu.