WspieramKulture.pl

projektowanie crowdfundingu kulturalnego
visual_wspieram

Przez kilka miesięcy w 2013 roku WitFlow było zaangażowane kulturalnie - pracowaliśmy nad projektem wspieramkulture.pl. Naszym zadaniem było stworzenie serwisu crowdfundingowego dedykowanego projektom kulturalnym. Serwis www stworzony dla Fundacji EGER to miejsce, w którym możesz zgłosić swój projekt, zebrać na niego fundusze, pozyskać patrona lub wesprzeć interesującą działalność twórców. Najważniejsze było wyeksponowanie artystycznego charakteru projektów i promocja idei patronatu, a także maksymalne ułatwienie wszystkich kluczowych procesów.

Dziś wiemy, że sukces serwisu przerósł oczekiwania wszystkich jego współautorów. Zgromadził wokół siebie społeczność ponad 400 twórców i ponad 7000 osób wspierających. W sumie dzięki WspieramKulture.pl zebrano około 800.000 złotych i zrealizowano kilkadziesiąt kulturalnych projektów.

1
infografika

ZAKRES PRAC:

  • architektura informacji
  • makiety funkcjonalne
  • projekt graficzny serwisu
  • konsultacje wdrożeniowe

Pracując nad wspieramkulture.pl szukaliśmy takich jak my zapaleńców, którzy w szybkim tempie stworzą wyjątkowy projekt. Szczęśliwie trafiliśmy na WitFlow – zespół osób, których bogate doświadczenie w dziedzinie badania użyteczności przeplata się z inicjatywą w proponowaniu rozwiązań oraz sprawnym godzeniem potrzeb klienta z intuicyjnymi, przyjaznymi użytkownikowi rozwiązaniami. WitFlow to twórcze i świeże podejście do zlecenia.

Maria Drabczyk EGER Fundacja